Domaćini slavili u napetoj utakmici u Crikvenici

Napisao/la  Datum: 30.04.2018.

Preplatili su se nogometaši Rovinja u posljednje vrijeme na triler završnice, no ova utakmica, za razliku od one u Kupu, nažalost po njih, nije imala “happy end”.

Dva bodovno neopterećena takmaca koja nemaju preveliku mogućnost napredovanja odnosno nazadovanja na bodovnoj tablici odigrali su danas uzbudljivu utakmicu u kojoj je domaćin na kraju ipak bio malo s(p)retniji i zasluženo pobijedio sa 4:3.

No valja pohvaliti i nogometaše Rovinja koji su se psihički i fizički istrošili u Kup utakmici sredinom tjedna, da bi samo par dana kasnije imali prvenstvenu utakmicu u stotinjak kilometara udaljenoj Crikvenici, i u kojoj su smogli hrabrosti i snage dva puta se vraćati iz rezultatskog minusa, prvi puta je taj minus bio od jednog gola razlike, a drugi puta od dva gola, da bi na kraju, u 73. minuti domaćin po treći puta poveo, samo su ovaj puta uspjeli to vodstvo sačuvati do kraja utakmice.

Čim je počela utakmica poveli su domaćini, u trećoj minuti, da bi Damir Kazalac izjednačio u 34., no domaćini se nakon toga odljepljuju na dva pogotka razlike, ali do poluvremena Manuel Rudela smanjuje na 3:2, a u 62. Kazalac iz kaznenog udarca opet poravnava rezultat, da bi konačno Merle u 73. pogodio za treće i konačno vodstvo domaćina.

CRIKVENICA – Gradski stadion – Gledatelja: 150

ČETVRTA NL NS RIJEKA  – 24. KOLO – SUDAC: Danijel Klarić (Ratulje)

CRIKVENICA – ROVINJ 4:3 (3:2)

Strijelci: 1:0 Mijolović 3′, 1:1 Kazalac 34′, 2:1 Vukelić 39′, 3:1 Nemetz J. 42′, 3:2 Rudela 45′, 3:3 Kazalac 62′ -11m, 4:3 Merle 73′

Žuti kartoni: Vukelić, Nemetz N. (Crikvenica), Paulinić (Rovinj)

Crveni karton: Hoxha 69′ (Rovinj, drugi žuti karton)

CRIKVENICA: Stipanov, Mazzarolli, Nemetz J., Prpić (od 89. Petrović), Vukelić, Nemetz N., Merle, Matešković, Petrović, Kuna, Mijolović (od 85. Škoro)
Trener: Teodor Ivić

ROVINJ: Cindrić, Pavić, Rojnić (od 46. Matić), Matošević, Kazalac, Rudela (od 75. Karlović), Tanković, Pamić (od 75. Špiranac), Hoxha, Funčić, Ćosić (od 90. Paulinić)
Trener: Mato Kukuruzović

(izvor: Istrasport)