Seniori nakon maratona penala izbacili Novigrad i ušli u polufinale Kupa

Napisao/la  Datum: 25.04.2018.

Odličnu utakmicu četvrtfinala Kupa Istarske županije odigrali su ovog utorka nogometaši Rovinja koji su na Valbruni ugostili drugoligaša iz Novigrada.

Žuto-plavi su pod vodstvom novog trenera seniora Mate Kukuruzovića pobjedili Novigrad nakon maratonskog izvođenja penala 16:15.

Sjajno su naši Kanarinci ušli u samu utakmicu i već u osmoj minuti utakmice poentirali. Matošević je povukao desnom stranom, poslužio Pamića koji je odličnim centaršutom pronašao Kazalca koji glavom zabija za vodstvo 1:0.

Nakon 20-ak minuta igre žuto-plavi usporavaju tempo što gosti kažnjavaju u 36. minuti pogotkom Čakaruna za 1:1.

U drugoj minuti drugog djela sudac Pejkunović pokazuje na bijelu točku za goste koji korsite priliku i zabijaju za vodstvo 2:1 no samo dvije minute kasnije nakon žutog kartona igraču Novigrada, Čakarunu, isti prigovara sucu koji mu pokazuje drugi žuti odnosno crveni karton.

Izjednačenje Rovinju u 57. minuti ponovno donosi Damir Kazalac i taj rezultat ostaje sve do isteka regularnog vremena nakon čega se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca u kojima su više sreće ali i mira imali naši rovinjski seniori koji su sasvim zasluženo slavili i samim time izboril polufinale Kupa Istarske županije.

''Odigrali smo vrlo zahtjevnu utakmicu, gdje smo pokazali vise želje, čvrstine, te se pridržavali taktičkih zadataka što je na kraju urodilo plodom, te tako uspjeli pobjediti renomiranog protivnika'' rekao je nakon susreta trener juniora i novi trener seniora Mato Kukuruzović.