Peruško: Za iduću sezonu želja su mi Modrić i Lovren

Napisao/la  Datum: 12.06.2017.

Spušten je zastor na još jednu sezonu MŽNL NS Rijeka pa je to povod da sa trenerom seniora Zoranom Peruškom rezimiramo ostvareno.

Treneru, koliko ste zadovoljni učinjenim?

U globalu uzevši, možemo biti zadovoljni sa sezonom. Kad smo na ljeto krenuli, de facto smo složili novu momčad od mahom neafirmiranih igrača iz nižih rangova te jednako toliko neafirmiranih juniora i teško je bilo pronaći veliki broj poznavatelja nogometa koji nam je predviđao mirnu sezonu. No, pošten pristup radu već na jesen se isplatio kada smo polusezonu završili na visokom petom mjestu.

Čini nam se da su tada ambicije malo porasle?

Pa, istina je, uvijek težimo tome da želimo biti što bolji, umiješati se u borbu za što višu poziciju, no, ponekad iz objektivnih razloga to nije uvijek sasvim moguće

Pod objektivnim razlozima mislite na odlaske igrača u druge sredine?

Da, uz ostalo i to. Nije jednostavno ni lako svake polusezone nadoknaditi odlaske određenih igrača. Naime, nemojmo zaboraviti da smo mi proljetni dio dočekali bez sedam standardnih prvotimaca u odnosu na jesen. Petorica su promijenili sredinu, a dvojica su nam se zbog ozljeda priključili kako treba tek početkom travnja. No, i u takvim okolnostima dali smo maksimum, stisnuli zube, pokušali nadoknaditi odlaske sa ponekim novim igračima, ali ono što je najvrijednije, pružili smo priliku za afirmacijom, uz postojeće, još trojici juniora. Šverku, Stojanovu i Bernobiću a oni su priliku potpuno opravdali. I to je najveće bogatstvo.

Uspjelo se dakle uskladiti politiku Kluba i osnovne ciljeve?

Upravo tako. Osnovni cilj nam je uvijek što je moguće mirnija plovidba, a smatram da smo i zacrtanu politiku Kluba za afirmacijom mladih igrača zadovoljili. U posljednje dvije godine a posebno u minulom prvenstvu afirmirali smo u potpunosti: Šverka, Stojanova, Kazalca, Matoševića, Bernobića, Marinovića, Maružina, Perkovića i Jozića. Šteta je što su posljednje navedena trojica otišli u druge sredine, ali je važno napomenuti da su od nas otišli kao standardni prvotimci a ne nezadovoljni svojim statusom. Na tom putu nastaviti ćemo, nadam se, uspješno i ubuduće.

Da, nova je sezona pred vratima. Što možemo od nje očekivati?

U prvom redu ostanak barem 75-80 posto kadra na okupu. Da, neki će otići sami, nekima ćemo se i mi zahvaliti, no, nadam se da će od 20 igrača koji su izgurali proljeće njih 15-16 ostati. Dakle, dobar temelj na koji možemo nadograditi još 5-6 strahovito potencijalnih 16-godišnjaka. Uz to, biti će nam potrebna još dva provjerena igrača, jedan u zadnjoj i jedan u veznoj liniji.

Imena?

Kod ovih mlađih zna se na koga mislim, a što se tiče spomenute dvojice, za sada bih to zadržao za sebe. Dakle, možemo očekivati još mlađi i još poletniji Rovinj? Da, netko će reći da nisam u pravu, no mislim da je to poanta igranja nogometa na ovom nivou. Liga je dobra, kvalitetna, i smatram da je idealna za razvoj mladih igrača. Naravno, oni i dalje moraju stasati uz već iskusne Špiranca, Tankovića, Hasanbegovića i ostale koji tim mladim nadolazećim momcima pružaju maksimalnu potporu.

Moram sa svoje strane konstatirati da ni potpora simpatizera ove godine nije izostala?

Potpuno ste u pravu. Kako je vrijeme odmicalo ljudi su na Valbrunu dolazili u sve većem broju. Vjerujem da je razlog tome ne samo sasvim solidan rezultat, već činjenica da su prepoznali trud, želju, volju, kako samih igrača, tako i svih nas ostalih u Klubu, pa smo i zahvaljujući njihovoj podršci, turbulencije koje smo imali lakše prebrodili.

Treneru, neke posebne želje za nadolazeće prvenstvo?

Modrić i Lovren, ha ha ha. Ma samo zdravlja, bez ozljeda kao i dosad, miran plov i još više ljudi na našoj Valbruni. A mi ćemo s naše strane zasigurno ponovno dati sve od sebe, rekao je u intervju za klupsku stranicu, trener seniora Zoran Peruško.