Remi Rovinja i Jadrana za kraj sezone

Napisao/la  Datum: 30.05.2016.

Subotnjim remijem Rovinja i Jadrana iz Poreča završilo je ovogodišnje natjecanje u sklopu Međužupanijske nogometne lige.

U Rovinju mirno da 20. minute a onda jedan „fliper“ na 15-ak metara od gola Denića, odbija se Dujaniću u prostor, a on sa desetak metara pogađa lijevi kut rovinjskog gola. No, nedugo zatim, Luka Matošević prima jednu loptu 15-ak metara iskosa s lijeve strane, oslobađa se jednog čuvara i volejem pogađa same rašlje za izjednačenje. U prvom dijelu vrijedi istaknuti prigodu Šendule, no sa desetak metara lopta prolazi pokraj gola, a onda u 30. Dujanić sa dvadesetak metara preko živog zida iz slobodnog udarca pogađa za 1:2. No, domaćin se ne predaje i nakon što se Maružin oslobodio dva igrača biva sapleten u unutar 16 metara, a iz najstrože kazne poravnava Špiranac. Prvo uzbuđenje u nastavku u 65. minuti kada odličan centaršut Tankovića s lijeve strane pronalazi glavu usamljenog Špiranca na drugoj stativi, a dobar udarac prolazi milimetrima pored vratnice Jadranovog gola. Isti igrač pokušava desetak minuta kasnije sa vrha šesnaesterca, no i taj pokušaj prolazi preko gola.

Rovinjski Kanarinci ovogodišnje su natjecanje završili na 13. mjestu, a već uskoro započinju pripreme za novu sezonu.