Velika pobjeda seniora na gostovanju u Rijeci

Napisao/la  Datum: 13.03.2016.
Na testiranju novog travnjaka Krimeje, rovinjski su seniori uzeli, potpuno zasluženo tri nova boda.

Domaćin se od početka postavio na način da pod svaku cijenu želi doći do pobjede, no u silnoj je želji i napravio prvu pogrešku kada domaći vratar ne uspijeva ukrotiti jednu povratnu loptu koja odlazi preko gol linije.

Već u 15-oj minuti odličnu dijagonalu Sošića, mirno je ukrotio 16-godišnji Luka Matošević i manirom rasnog strijelca postiže svoj prvi seniorski pogodak.

U nastavku Orijent je još jače stisnuo, i nakon jedne presječene lopte domaćin smanjuje u 60-oj minuti na 1:2 što im dodatno daje krila i sve jače steže obruč oko rovinjskog gola. No, ako bi ponešto i prošlo odličnu rovinjsku obranu kao posljednja prepreka bio je nesavladivi Filip Peruško sa nekoliko sigurnih intervencija.

Vodu na mlin domaćinu dalo je i isključenje Hasanbegovića, ali žuti su se herojski othrvali i tom problemu i na kraju zasluženo slavili.

Rovinj: Peruško, Marinović, Funčić, Sošić (od 32. Hasanbegović), Cvijetić, Tanković, Pamić, Perković, Matošević (od 62. Ćosić), Špiranac, Maružin (od 89. Tanushi)