Prvi poraz seniora unatoč dobroj igri

Napisao/la  Datum: 19.08.2015.

Unatoč porazu od Istre 1961, Rovinježi su držali utakmicu rezultatski neizvjesnom do doslovno posljednje minute kada je jedan ubačaj sa strane Vujičić nesretno i nespretno skrenuo u vlastitu mrežu prevarivši Tošeskog za konačnih 2:0 u korist pulskog prvoligaša.

Utakmicu je otvorio bijeg Lorena Maružina već u drugojonuti koji je pobjegao po lijevoj strani a na centaršut istoga kasni Kazalac pa je ova prilika Rovinježa otišla u nepovrat. Uzvratili su gosti preko Miljanića i Kasalice, koji su čitavo prvo poluvrijeme imali više loptu u svojim nogama, no Kasalica je neprecizan izvana a Miljanićev pokušaj neutralizira Denić.

Jedinu stopostotnu priliku u prvom dijelu za goste je zapucao Salanović koji je izašao sam ispred Denića ali domaći vratar i taj pokušaj čita.

Već u slijedećoj minuti Maružin i Tanković izigrali su gostujuću obranu, pa Tanković šalje Perkovića u stopostotnu priliku no ovaj sam ispred vratara sa sedam-osam metara iskosa s lijeve strane šutira preko gola.

Kazna je stigla malo prije poluvremena. Salanović centrira iz slobodnog udarca, Denić prvi pokušaj brani, no na kratko odbijeni loptu nailazi Gojković i sa pola metra ugurao ju je u mrežu za 0:1.

U prvoj minuti nastavka, gosti iz Pule, zapucali su jedanaesterac, točnije, uzdrmali su gredu, a do kraja utakmice i opisane situacije autogolom Vujičića zaprijetili su jedino iz kornera kada je jedan pokušaj Gregova glavom obranio Tošeski.

Domaćinu je u nastavku nedostajao kvalitetniji zadnji pas u nekoliko navrata, no svakako se zadovoljni mogu okrenuti novim izazovima, jer, prvenstvo je pred vratima...

Rovinj: Denić - Vujičić, Androšić, Hasanbegović, Perković - Funčić, Tanković - Kazalac, Belli, Maružin - Mataja (Tošeski, Marić, Pamić, Stojanov, Mihajlović, Abdulrazzak)