Uvjerljiva pobjeda seniora u Labinu

Napisao/la  Datum: 02.08.2015.

Nakon prve domaće pripremne utakmice i neodlučenog ishoda protiv fažanske Mladosti, seniori Rovinja slavili su na labinskom gradskom stadionu protiv Rudara 5:2.

Prvo poluvrijeme proteklo je u čvrstoj igri sa obje strane u kojoj je Rovinj preko Maružina koji se sjurio po lijevoj strani pretrčavši s loptom 60-ak metara, na kraju precizno poslužio Mataju koji je sa vrha peterca poentirao pokraj nemoćnog Vozile.

Odmah u prvoj minuti nastavka Perković gubi jednu loptu na 25 metara od gola a Juričić hvata Peruška na krivoj nozi i poravnava. Pet minuta nakon toga Perković i Kazalac vrše pritisak na zadnju domaću liniju i tjeraju Škopca na vraćanje lopte vrataru. Istu presjeca Kazalac i poentira ispod Vozile za novo vodstvo.

Deset minuta kasnije Belli, filigranski točno iz kornera pronalazi glavu Vujičića koji je neumoljiv za 1:3. Nedugo nakon toga Kazalac pronalazi Maružina koji pravovremeno utrčava u prazan prostor i povisuje na 1:4. Dijagonala Škopca u 80-oj minuti prelijeće zadnju liniju Rovinježa, a Alić upošljava Amidžića na drugoj vratnici za smanjenje vodstva Rovinja.

Točku na i stavio je Maružin kojega je nesebično uposlio Belli nakon dubinskog pasa Funčića.

Rovinj: Peruško - Abuselyana N, Vujičić, Hasanbegović, Perković - Funčić, Mihajlović - Matošević L, Belli, Maružin - Mataja, Još su igrali: Androšić, Abdulrazzak, Marić, Šverko, Stojanov i Kazalac Damir