Istarski derbij Rovinja i Funtane opravdao očekivanja.

Napisao/la  Datum: 11.04.2015.

Subotnje poslijepodne u Funtani bilo je rezervirano za vrlo lijepu i sadržajnu utakmicu u kojoj je 200-injak gledatelja vidjelo čak pet pogodaka no nažalost tri u mreži rovinjskog vratara Denića što znači da su naši seniori nesretno poraženi rezultatom 3-2.

Utakmica je započela vrlo aktivno na obje strane no domaćini su poveli već u 4. minuti susreta akon autogola Androšića. Isti igrač se u 40. minuti utakmice pobrinuo da se iskupi i zabije za izjednačenje. Nakon kornera iskusni igrač Rovinja, Valter Androšić ostao je usamljen pred golom Lisjaka koji prvi udarac brani ali lopta se ponovno odbija do Androšića koji pogađa za 1:1. U drugi dio Funtana je ušla žustrije te povela u 60. minuti rezultatom 2:1.

Odluka o pobjedniku utakmice dogodila se u 81. minuti kada bivši kanarinac, Gjurchinoski lobuje Denića za 3:1. Konačan rezultat od 3-2 u 85. minuti susreta postavlja Agron Barlecaj.

U idućem kolu Rovinjci na Valbruni dočekuju posljednju ekipu Pazinke.