Seniori u Labinu poraženi na otvaranju prvenstva

Napisao/la  Datum: 01.03.2015.

Posljednje subote u veljači, rovinjski nogometaši u Labinu su odigrali prvu utakmicu u nastavku prvenstva. U istarskom derbiju odigranom kod ekipe Rudara, uz pomalo čudan sudački kriterij slavili su domaćini i upisali  tri boda. Uz brojne ozlijede i neigranje nekoliko, za Rovinj, ključnih igrača žuto-plavi kanarinci nisu uspjeli igrati protiv '12 igrača'.

Uz neopravdano poništeni pogodak u 5. minuti susreta, prvu ozbiljniju priliku u 29 minuti imao Tanković koji je ubacio iz kornera, a Barlecaj glavom loptu poslao u donji desni kut, no domaći vratar Vozila spašava gol. Za pogotkom se nije dugo čekalo jer je Rudar preko Almira Fejzića poveo minutu kasnije.

U 52. minuti novi pogodak domaćih. Jednu ubačenu loptu s desne strane Barišić je glavom sproveo prema lijevoj strani gostujućeg gola gdje je u skoku Igor Juričić bio spretniji od vratara Starčića i iz drugog pokušaja pogodio za 2:0.

Ozbiljniju prijetnju na domaća vrata imali su naši nogometaši u 70. minuti kada Abuselyana centrira s desnog boka, a Agron Barlecaj iz izgledne situacije, u padu glavom šutira preko gola.

RUDAR - ROVINJ 2:0

Strijelci: 1:0 Fejzić (31) 2:0 Juričić (51)

Žuti kartoni: Škiljan, Munjas, Matulja (Rudar) Abdulrazak, Lleshdedaj, Abuselyana (Rovinj)

RUDAR: Vozila, Munjas, Mehić, Škiljan, Juričić, Fejzić (84 Matulja), Barišić, Škopac, Stepčić (69 Alić), Radočaj (60 Kurtić), Jašarević

ROVINJ: Starčić, Abuselyana, Pokrajac, Androšić, Matić (48 Perković), Mihajlović, Tanković, T. Barlecaj, Lleshdedaj, A. Barlecaj, Abdulrazak (60 Čosić)