Buje: Uzbudljive utakmice kadeta i juniora

Napisao/la  Datum: 20.04.2015.

Uzbudljive utakmice odigrali su ove nedjelje kadeti i juniori Rovinja na gostovanju u Bujama kod istoimenog protivnika.

U prvoj utakmici kadeti su nakon 20-ak minuta igre gubili sa visokih 3:0 i sve je upućivalo da će utakmica proteći u dominaciji domaćina no tada Kanarinci ubacuju u brzinu više i hvataju konce na terenu. To se isplatilo već početkom drugog poluvremena (49') kada Luka Matošević pogađa za smanjenje rezultata na 3:1, no za pogotkom se ne čeka dugo, tek pet minuta no nažalost u vratima Rovinja.

Da se upornost i trud isplati najbolje dokazuju naši kadeti predvođeni Kazalcem i Matoševićem koji se nisu predavali ni pri rezultatu 4:1 za domaćine. U dvije minute žuto-plavi mijenjaju situaciju na terenu i unose nervozu u redovima nogometaša Buja. Raspoloženi Damir Kazalac u 67. minuti i Luka Matošević u 68. minuti utakmice pogađaju za smanjenje visokog vodstva na 4:3. Pogotkom Kazalca u 79. minuti za izjednačenje i konačni rezultat 4:4, rovinjski nogometaši su u Bujama izveli pravo malo čudo.

Igrački raspoloženi bili su i juniori koji su bez većih problema svladali juniore Buja rezultatom 4:1.  Iako su već nakon prve minute Rovinjci gubili rezultatom 1:0 to nije uzburkalo prvoplasirane Rovinjce koji su predvođeni Maružinom koji je postigao dva pogotka te Ćosićem i Marinovićem slavili na gostovanju u Bujama sa uvjerljivih 4-1.

U idućem kolu Rovinjci na Valbruni ugošćuju Novigrad.