Igor Frankovic

Hreljani porazili seniore na Valbruni
Igor Frankovic Napisao/la Rujan 23, 2017
Derbi na Valbruni zasluženo je pripao gostima iz Hreljina. Kada od pet prigoda momčad postigne četiri gola to je pokazatelj kvalitete koju su igrači Naprijeda danas demonstrirali.

Kanarinci, s druge strane, ispromašivali su se propisno i od svojih 7-8 zrelih prigodan put do mreže gostiju pronašli samo dvaput.

Gosti su dvije kontre u prvom dijelu iskoristili i sa tom prednošću otišli na odmor. U prvih 15 minuta nastavka izgledne prilike promašili su Kazalac, Pamić, Špitanac i Matošević što su gosti odmah kaznili i iz brze akciji otišli na nedostižnih 0:3.

Nedugo zatim Špiranac ipak smanjuje a u rubriku promašaja upisuju se ponovno Matošević, Pamić i Hasanbegović dok Bernobić pogađa gredu. Gosti naravno nepreciznost domaćina kažnjavaju u jednoj brzoj kontri, a konačnih 2:4 postavlja 16-godišnji Karlo Karlović svojim seniorskim prvijencem.

"Sve je ovo danas u domeni priča, što bi bilo, kad bi bilo, da je bilo. Kažnjeni smo za potpunu dekoncentraciju u završnici. Samo mogu čestitati gostima na pobjedi" rekao je Peruško nakon susreta

Rovinj: Cindrić, Pamić A., Bernobić, Hasanbegović, Butući, Pamić S., (od 46. Rojnić), Rudela, (od 60. Stojanov), Hoxha, Špiranac (od 83. Karlović K.,) Kazalac (od 60. Maružin), Matošević (od 80. Karlović M.)
Kadeti izborili finale Kupa

Uoči početka ligaškog djela natjecanja, kadeti Rovinja su sjajnim igrama izborili finale Kupa Istarske županije.

Naime, u odigranoj polufinalnoj utakmici u kojoj su žuto-plavi ugostili kadete Novigrada, Kanarinci su slavili rezultatom 4:1. Pogotke su za Rovinj postigli Ivan Rojnić, Andrea Maružin i dva Luka Paulinić.

Kadeti Rovinja u finalu će igrati sa boljim iz susreta Uljanik - Pazinka koji je na rasporedu 28. rujna.

Seniori na Valbruni dočekuju Naprijed
Igor Frankovic Napisao/la Rujan 21, 2017
U subotu, s početkom u 16,30, u sklopu petog kola IV HNL NS ZAPAD, rovinjski seniori na Valbruni dočekuju momčad Naprijeda u derbiju ovog kola.

Naime Hreljane i Rovinjce trenutno dijele dva boda i dva mjesta na prvenstvenoj ljestvici, pa bi stoga u slučaju pobjede "kanarinaca", naši seniori preskočili bodovno svoje goste i vinuli se u sam vrh prvenstvene ljestvice.

Podržimo "kanarince" u njihovim nastojanjima ove subote na stadionu Valbruna s početkom u 16,30h.
Upisi u Školu nogometa
Igor Frankovic Napisao/la Rujan 19, 2017

Nogometni klub Rovinj i ove godine poziva sve roditelje da upišu svoju djecu rođenui 2011/2012 u Školu nogometa.

Upisi se održavaju svakog ponedjeljka, utorka i petka od 17 do 18 ati na vanjskim igralištima Valbrune. Upisi se vrše kod trenera Mate Kukuruzovića.

Pobjeda pionira, poraz mlađih
Igor Frankovic Napisao/la Rujan 18, 2017

Mlađi pioniri i pioniri Rovinja ovog su vikenda nastavili sa ligaškim obavezama.

U odigranom 3. kolu, mlađi pioniri su na gostovanju u Poreču kod ekipe Jadrana poraženi rezultatom 3:2 a oba pogotka za žuto-plave postigao je Niko Šerifović.  U utakmici pionira, nogometaši Rovinja svladali su porečke vršnjake istim rezultatom 3:2 a pogotke za Rovinj postigli su Svan Tipurić i dva Toni Tošić.

Kadeti Rovinja odigrali su Kup utakmicu protiv pulske Istre koju su pobjedili golom Luke Paulinića 1:0. U idućoj utakmici koja se odigrava u četvrtak u 17 sati na Valbruni gostuju kadeti Novigrada.

Prvi poraz seniora u novoj sezoni
Igor Frankovic Napisao/la Rujan 16, 2017
KANARINCI PORAŽENI NA KRIMEJI

U četvrtom kolu stigao je i prvi poraz rovinjskih "kanarinaca". Sa 2:0 uspješniji je bio riječki Orijent.

Prvo poluvrijeme riječka je momčad bila nešto bolja i kapitalizirala je svoju bolju igru golom Žarkovića polovicom prvog dijela.

U nastavku u potpuno otvorenoj igri i "kanarinci" su stvarali svoje prigode, no dok je gol "visio u zraku", u samoj završnici nakon jednog "flipera" u rovinjskom 16-ercu domaćin je poentirao i završio utakmicu.

"Prvi dio nismo bili pravi. Suparnik je bio čvršći, brži, agresivniji. U nastavku smo bilo jako dobri no nije nas nagradilo. Kažnjeni smo za jako loše prvo poluvrijeme. Lopta je prevrtljiva i ako nisi pravi, a mi nismo bili, ona će te kazniti" rekao je trener Zoran Peruško.

Rovinj: Cindrić, Pamić A., Bernobić, Tanković, Butući (od 65. Stojanov), Pamić S., Hoxha, Rudela, Špiranac, Matošević, Kazalac (od 80. Rojnić)

Slijedeće kolo u Rovinju gostuje Naprijed iz Hreljina
Pobjeda seniora na Valbruni
Igor Frankovic Napisao/la Rujan 09, 2017
Kanarinci su i u današnjoj utakmici dominirali, stvarali prilike ali je realizacija bila prilično loša. Gosti iz Viškova, iako su trebali nekoliko puta po loptu u mrežu, učinili su to u prvom poluvremenu samo jednom, kada je Matošević probio desnu stranu a Kazalac poentirao.

Probudili su se malo i gosti u nastavku, ali bez nekakvih prilika. Ipak nakon jednog prekida u 77-oj minuti poravnavaju.

Bio je to znak za uzbunu i Rovinjci sve karte bacaju u napad. Isplatilo se to pet minuta prije kraja kada Adrian Pamić pogađa malu mrežicu za veliko slavlje domaćina.

Rovinj: Cindrić, Pamić A., Bernobić, Tanković, Hasanbegović, Pamić S., Hoxha (od 78. Maružin), Rudela, Špiranac (od 89. Butući), Kazalac (od 80. Stojanov), Matošević (od 88. Karlović M)

Slijedeće subote naši seniori gostuju kod Orijenta na Krimeji
Seniori na Valbruni ugošćuju Halubjan
Igor Frankovic Napisao/la Rujan 07, 2017
U trećem kolu IV HNL ZAPAD na rovinjsku Valbrunu stiže momčad Halubjana.

Halubajci su momčad koja je već nakon prvog odigranog kola napravila smjenu trenera, a rezultat toga je bila uvjerljiva pobjeda nad fažanskom Mladosti od 4:0 prošle subote.

"Kanarinci" tako neće imati nimalo lagan posao, obzirom da i ekipa sa Viškova teži igri za gol više. Rovinjci će zasigurno nakon srijede i neodlučenog ishoda protiv Vinodola napraviti sve da ovaj susret okončaju pobjedom pa to može biti i lijepa pozivnica za simpatizere "žutih" kojih je iz utakmice u utakmicu na Valbruni sve više.

Utakmica je na rasporedu u 17,00
Podjela bodova na Valbruni
Igor Frankovic Napisao/la Rujan 06, 2017
U zaostaloj utakmici drugog kola IV HNL NS Rijeka, Rovinj i Vinodol odigrali su neodlučeno 1:1.

Unatoč devedeset minuta  dominacije "kanarinaca", koji su čitav susret proveli na gostujućoj polovici, samo je Špiranac u 82-oj minuti pronašao put do gostujuće mreže, dok su gosti pokušavali samo iz prekida.

Jedan takav urodio je plodom kada je na upućenu "svijeću" s centra Petrinović Toni spustio loptu u srce šesnaesterca a Andrej Petrinović poentirao u 90-oj minuti.

"Nismo našli rješenje za gostujući bunker tijekom cijele utakmice. Pokušavali smo, napadali, stvarali prigode ali nije nas nagradilo. Dapače, kaznilo nas je. Šteta, jer dečki su stvarno bili dobri i nikome apsolutno ništa ne mogu zamjeriti. Pokušati ćemo stvari popraviti već u subotu protiv Halubjana" rekao je Peruško nakon utakmice.

Rovinj: Cindrić, Marinović (od 46. Stojanov), Bernobić, Tanković, Hasanbegović, Pamić S., Rudela, Hoxha (od 72. Pamić A.), Špiranac (od 87. Karlović K.), Maružin (od 46. Kazalac), Matošević
Kanarinci u srijedu na Valbruni dočekuju Vinodol
Igor Frankovic Napisao/la Rujan 05, 2017

U drugom kolu IV HNL ZAPAD, rovinjski "kanarinci", u srijedu, 6.9 s početkom u 17,30 na Valbruni dočekuju nogometaše Vinodola u odgođenoj utakmici drugog kola.

Nakon odlične igre i pobjede u prvom kolu protiv Uljanika, prilika je to da se Rovinjci pridruže Nehaju, Naprijedu i Funtani, momčadima koje su stopostotne nakon dva odigrana kola.

''Atmosfera je dobra, igrači su željni nove utakmice i dokazivanja, a osim Adriana Pamića i Bobića svi su spremni za susretUšli smo u tjedan koji želimo pokušati dobro iskoristiti i poslati jasnu poruku konkurenciji o našim ovogodišnjim ambicijama.Vinodol respektiramo kao i svakog drugog suparnika, opasna su momčad i čeka nas jedan iznimno zahtjevan dvoboj" rekao je uoči utakmice sa Vinodolom, trener Zoran Peruško.