Pobjeda Rovinja na Valbruni

Napisao/la Datum: 20.05.2017.

Potpuno zaslužena pobjeda "kanarinaca" protiv obrambeno orijentiranog gosta iz Novog Vinodolskog. Što nije izraženija krivica je nedostatka koncentracije u ključnim trenucima kada je trebalo poentirati.

Počelo je ranim golom Špiranca glavom nakon točnog centaršuta Moscarde. Nedugo zatim Kazalac izbacuje Matoševića u prazan prostor a ovaj lukavo prolazi gostujućeg vratara i povisuje vodstvo na 2:0.

U nastavku priču je zaključio Špiranac nakon asistencije Bojana Gjurchinoskog.

"Kontrolirali smo tijek cijele utakmice zahvaljujući ranom golu i niti jednog trenutka pobjeda nije dolazila u pitanje. Problem je što smo puno toga promašili, no neću tražiti "dlaku u jajetu". Samo mogu iskreno čestitati cijeloj momčadi na prikazanom. Žalim samo zbog ozljede Amera Škiljana i nadam se da će se brzo oporaviti" rekao je trener Peruško.

Rovinj: Pavlić, Pamić, Bernobić, Bilić, Hasanbegović, Moscarda (od 75. Butući), Tanković (od 60. Vošten), Škiljan (od 38. Stojanov), Špiranac (od 80. Baltić), Kazalac, Matošević (od 62. Gjurchinoski)

Kod "davljenika", fažanske Mladosti, rovinjski su seniori odigrali tvrdu, borbenu utakmicu te zasluženo odnijeli bod sa vrućeg terena, premda su po prikazanoj igri bili puno bliže punom plijenu.

Počelo je odličnom prigodom Luke Matoševića koju vratar Mladosti uspijeva krajnjim naporom obraniti, a nakon toga pomutnju u domaćim redovima stvaraju braća Gjurchinoski, no zaustavlja ih neopravdanim zaleđem pomoćni sudac. Fažanci su prijetili jedino iz prekida, no rovinjska je obrana sve to sigurno i mirno rasčistila.

U nastavku, ponovno malo bolji Rovinjci uz još jednu prigodu Matoševića te odličan udarac Adriana Pamića što fažanski vratar brani, dok je sreća pomazila "kanarince" kada se u izglednoj prigodi spetljao Halilović.

"Teško gostovanje, no, zasluženo iščupan bod, i sada, tri kola prije kraja, uz nešto blaži raspored, nadamo se da možemo u jednom pozitivnom ritmu, uspješno završiti ovu sezonu. Čestitam mojim igračima na današnjem pristupu. Bacali su se "na glavu" jedan za drugoga i to ih je danas nagradilo" rekaso je nakon susreta, trener Zoran Peruško.

Rovinj: Pavlić, Pamić, Bernobić, Bilić, Moscarda, Škiljan, Tanković, A. Gjurchinoski (od 60. Kazalac), B. Gjurchinkski (od 80. Stojanov), Matošević

Još jedan loš rezultatski vikend je iza mlađih kategorija Nogometnog kluba Rovinj.

U redovnom kolu kadetske i juniorske lige, Rovinjci su gostovali u Rijeci kod ekipe Pomorca 1921 od kojih su juniori poraženi sa  visokih 10:3, pogotke za Rovinj postigao je Luka Matošević dok su kadeti poraženi minimalno rezultatom 1:0.

Mlađi pioniri i pioniri na Valbruni su ugostili Istru 1961, pioniri su izgubili rezultatom 3:0 dok su mlađi pioniri odigrali vrlo dobru utakmicu u kojoj su poraženi sa 2:1 a jedini pogodak za žuto-plave postigao je David Šćira.

Jedini koji su ovog vikenda slavili jesu U11 Kanarinci i druga ekipa mlađih pionira. Naime, stariji su ugostili nogometaše Mladosti iz Umaga koje su pobjedili sa 5:1 a golove su postigli Tin Špiranac, David Jurić te tri David Šćira dok su U11  gostovali kod vršnjaka Savudrije nad kojima su slavili rezultatom 6:0 a među strijelce su se upisali Manzin Jan, Čolina Patrik(3), Brajnović Andrea i Đurić Luka.

Hattrick iz tri prekida koštao je kanarince poraza u Crikvenici. Domaćin je bolje ušao u utakmicu i dominirao prvim dijelom, a nagrađen je golom Rupčića iz prekida.

U nastavku, Rovinjci uzimaju konce igre u svoje ruke i nakon petnaestak minuta pogotkom Bojana Gjurchinoskog izjednačuju. No, nakon toga, iz dva jedanaesterca preko Rupčića osvaja tri, njima, vrlo vrijedna boda.

"Domaćin je bio bolji prvi dio i to se mora priznati. No, u nastavku, preuzeli smo inicijativu, izjednačili. No, nakon tog izjednačujućeg pogotka, nismo dobro reagirali. Dopustili smo Crikvenici da iskoristi našu pogrešku i iz opravdano dosuđenog penala ponovno povede. Za poraz smo sami krivi, no, kada odlučujući gol za 3:1, kad se utakmica prelama, dobijemo iz dosuđenog penala nakon upitnog prekršaja na 18 metara, onda je, manje-više jasno da je Crikvenica bila prisiljena danas pobijediti" - ogorčeno je nakon dvije i pol godine rada u Rovinju, prvi put, rovinjski trener Zoran Peruško dotaknuo suce utakmice.

Rovinj: Pavlić, Šverko, Bilić, Moscarda, Baltić (od 85. Butući), Tanković, Pamić, Špiranac, Matošević, Kazalac (od 46. Bernobić), B. Gjurchinoski (od 60. A. Gjurchinoski)

Odličan derbi na Valbruni

Napisao/la Datum: 06.05.2017.

Dvjestotinjak gledatelja moglo je danas uživati u odličnoj predstavi koju su pružili Rovinj i Naprijed.

Utakmicu je pogotkom za vodstvo domaćina otvorio Kazalac već u drugoj minuti nakon odlične lopte Špiranca.

Otvorena igra tijekom cijelog susreta donijela je pregršt prigoda s jedne i druge strane, no, rezultat se promijenio desetak minuta prije kraja kada su gosti iz jednog domaćeg bloka i odbijene lopte izjednačili na konačnih 1:1.

"Ne znam koliko sam puta ove godine spomenuo, uz dužno poštovanje prema Pazinci i Rudaru, Naprijed je najbolja momčad ove lige. Bod protiv njih je velik. Bila je ovo utakmica na drugoligaškom nivou a mojim dečkima čestitam kao i Hreljanima na zasluženom bodu" rekao je trener Peruško.

Rovinj: Pavlić, Pamić, Šverko, Bilić, Hasanbegović, Baltić (od 75. Moscarda), Škiljan (od. 80. A. Gjurchinoski), Tanković, Špiranac (od 60. Vošten), Kazalac (od 55. B. Gjurchinoski), Matošević

Loš rezultatski vikend je iza nogometaša Rovinja. Nakon poraza seniora u Otočcu, ovog su vikenda poraze doživjeli i juniori, kadeti, pioniri i mlađi pioniri dok su tek oni najmlađi U11 kanarinci i druga ekipa mlađih pionira upisali pobjede.

Kadeti i juniori ovog su vikenda na Valbruni ugostili nogometaše Uljanika iz Pule. Kadeti su poraženi sa 3:1 a jedini pogodak postigao je Andrea Maružin dok su indisponirani juniori uvjerljivo poraženi rezultatom 6:0.

Mlađi pioniri i pioniri gostovali su kod prvoplasirane Rijeke gdje su pokazali borbenost i odličnu igru no ipak su domaći bolje iskoristili svoje prilike za nova tri boda i učvršćivanje prve pozicije. Pioniri su poraženi rezultatom 3:1 a gol za žuto-plave postigao je Erik Roža. Mlađi pioniri izgubili su minimalnim rezultatom od riječkih vršnjaka sa 1:0.

Druga ekipa mlađih pionira Rovinja ove su subote na Valbruni ugostili drugu ekipu Uljanika nad kojima su rovinjski  nogometaši slavili sa visokih 9:0. (Domić Leon, Milić Matej (3), Šerifović Niko (3), Pranjić Lean (2). Oni najmlađi Kanarinci, U11 slavili su u Pazinu kod ekipe Pazinke rezultatom 1:0 a jedini pogodak na utakmici postigao je Jan Manzin.

U 24. kolu MŽNL Rijeka seniori Rovinja gostovali su u Otočcu gdje su doživjeli treći uzastopni poraz.

Razigrani domaćin koji se bori za opstanak zasluženo je na kraju slavio sa visokih 4:0. Premda Rovinjci nisu loše ušli u susret, i istoga kontrolirali, domaćin je nakon dva kornera već do poluvremena poveo 2:0.

U nastavku blijedo izdanje Rovinja. Osokoljeni domaćin je dominirao te na kraju sa još dva pogotka zasluženo uzeo tri vrijedna boda u borbi za opstanak.

"Teško je nešto pametno reći poslije ovog debakla. Najbolje je da se svi skupa pokrijemo po ušima jer rasprodajemo teško stečeni ugled" - rezigniran je nakon poraza bio rovinjski trener.

Rovinj: Pavlić, Stojanov, Hasanbegović, Bilić (od 70. Šverko), Moscarda, Škiljan, Tanković, Pamić, Bernobić (od 60. A. Gjurchinoski), Kazalac (od 46. Baltić), Matošević

Na pazinskom gradskom stadionu, "kanarinci" su, unatoč dobrom otporu poraženi u 1/4 finalu Kupa od domaće Pazinke.

Počelo je stopostotnom prigodom Matoševića koji je iskoristio nesporazum pazinske obrane u prvoj minuti ali je bio neprecizan. Nedugo nakon toga Pamić pogađa gredu a vrlo brzo Pazinka to kažnjava sa dva brzopotezna pogotka. No, ipak do poluvremena, Bernobić smanjuje na 2:1.

U nastavku u obostrano otvorenoj igri sa puno prigoda i s jedne i s druge strane, najprije je Škiljan poravnao iz najstrože kazne, a pobjedu Pazinci nakon jedne kontre donosi Vale.

"Bili smo puno bolji nego posljednje dvije prvenstvene utakmice i to je jedino pozitivno nakon ovog poraza. U krizi smo, to je sada više nego evidentno. No, valjda će i toj neugodnoj situaciji u kojoj smo se našli doći kraj".

Rovinj: Pavlić, Pamić, Hasanbegović, Bilić, Šverko (od 46. A. Gjurcinoski), Baltić, Škiljan, Tanković, Špiranac (od 70. B. Gjurchinoski), Matošević, Bernobić (od 65. Kazalac)

Sutra, u utorak, s početkom u 17,00 sati na pazinskom gradskom stadionu Rovinj i Pazinka će nakon samo deset dana ponovno odmjeriti snage.

Ulog sutrašnje utakmice je polufinale nogometnog Kupa županije Istarske. Nakon dva negativna rezultata u posljednja dva kola, prilika je ovo da se "kanarinci" iskupe za poraz u Pazinu prije desetak dana, ali isto tako da, i u ovom natjecanju pokušaju napraviti korak više nego lani kada su u ¼ finalu zaustavljeni od Funtane.

"Travanj je uvijek mjesec u kojemu dolazi sve na naplatu. Ako si pravi u travnju, onda na kraju sezona bude uspješna. Ako nisi, onda je sve suprotno. Mi smo travanj započeli odlično, no sa dva uzastopna prvenstvena poraza malo smo kompromitirali sve dobro do sada učinjeno. No, vremena za plakanje nema. Čeka nas još jedan težak susret u Kupu, protiv Pazinke, koja nas je prije desetak dana u svim segmentima nadigrala. Moramo vjerovati u svoje mogućnosti i svoju snagu, jer nismo preko noći zaboravili igrati nogomet te ovu tvrdnju dokazati u sutrašnjem ispitu'' rekao je uoči sutrašnje utakmice trener Rovinja, Zoran Peruško.

Brojne utakmice redovnih kola odigrali su ovog vikenda mlađi Kanarinci.

U sedam utakmica koliko su odigrali, žuto-plavi su upisali čak 6 pobjeda dok su mlađi pioniri odigrali bez pobjednika u utakmici sa Rudarom. Druga ekipa mlađih pionira gostovala je u Vrsaru u kojem su slavili nad istoimenim vršnjacima sa visokih 10:0.

Pioniri su također bili uspješni, u utakmici protiv labinskog Rudara Kanarinci su pogocima Gabriela Perje i dva Erika Rože slavii sa 3:0. Kadeti i juniori u ovom su kolu gostovali u Novigradu. Kadeti su pobjedili rezultatom 2:1 dok su juniori slavili sa 3:2 a pogotke za žuto-plave postigli su Andreas Prgić i dva Atanas Gjurhinoski.

Oni najmlađi Kanarinci, odigrali su utakmice protiv Purisa i Dajle. U11 Kanarinci slavili su rezultatom 3:0 dok su najuvjerljiviji bili oni najmlađi koji su u gostima kod vršnjaka Dajle slavili sa visokih 15:0.

JUNIORI: NOVIGRAD- ROVINJ 2:3 Gjurchinoski Atanas (2), Prgić Andreas

KADETI: NOVIGRAD- ROVINJ 1:2 Karlović Karlo, Bernobić Paolo

PIONIRI: ROVINJ-RUDAR 3:0 Perja Gabriel, Roža Erik (2)

MLAĐI PIONIRI: ROVINJ-RUDAR 0:0

MLAĐI PIONIRI 2: VRSAR- ROVINJ II 0:10 Milić Matej (2), Preni Josip-Franjo (3), Šerifović Niko (4), Matošević Kristijan

U-11: ROVINJ-PURIS 3:0 Čolina Patrik, Đurić Luka, Uljanić Marko

U-9: DAJLA – ROVINJ 0:15 Hrvatin Anton (3), Radetić Noa, Szucs Sebastijan (2), Đurić Luka (3), Uljanić Marko (2), Ninčević Josip (3), Kmet Paolo