Brojne utakmice odigrale su ovog vikena mlađe kategorije našeg Kluba. Oni najmlađi U9 slavili su u zanimljivoj utakmici u Pazinu kod vršnjaka nogometaša Pazinke sa 4:3 dok su U11 protiv pazinskih vršnjaka poraženi sa 3:0.

Mlađi pioniri i dalje nastavljaju sa pobjedničkim nizom koji ih je zacementirao na drugo mjesto prvenstvene ljestvice odmah iza Rijeke. Ovog puta slavili su u Kostreni kod ekipe Pomorca nad kojima su naši žuto-plavi slavili sa visokih 8:0. Pioniri su poraženi u Kostreni sa 3:0.

Utakmice redovnog kola odigrali su ovog vikenda u Labinu i naši kadeti te juniori. Kadeti su izgubili sa 2:0 dok su juniori u uzbudljivoj utakmici poraženi sa 3:2 od juniora Rudara a golove za Rovinj postigli su Karlović i Paulinić.

U-9 PAZINKA-PAZIN:ROVINJ 3:4 Radetić Noa, Szucs Sebastijan (2), Kmet Paolo

U-11 PAZINKA-PAZIN-ROVINJ 3:0

ML.PIONIRI POMORAC 1921-ROVINJ 0:8 Jurić , Zgrablić, Šćira (2), Šerifović (3), Žgomba

PIONIRI POMORAC 1921-ROVINJ 3:0

KADETI RUDAR-LABIN-ROVINJ 2:0

JUNIORI RUDAR-LABIN-ROVINJ 3:2 Karlović M., Paulinić L.

Remi Funtane i Rovinja

Napisao/la Datum: 16.04.2018.

Istarski derbi odigan ove subote u Funtani završen je bez pobjednika. Naime, u utakmici 22. kola Četvrte nogometne lige NS Rijeka nogometaši Funtane i Rovinja odigrali su bez pobjednika ali i bez golova 0:0.

Prilike su imali i domaćini ali i naši Kanarinci koji nisu iskoristili svoje prilike ali najizglednija je bila ona Damira Kazalca kojem domaći vratar brani stopostotnu priliku.

U idućem kolu nađi žuto-plavi na Valbruni ugošćuju posljednjeplasiranu ekipu Lošinja.

ČETVRTA NL NS RIJEKA – 22. KOLO – SUDAC: Vladimir Merle (Rijeka)

FUNTANA – ROVINJ 0:0 (0:0)
Žuti kartoni: Gjurchinoski B., Šegon, Vuković, Lajtman, Banić, Buršić (Funtana), Hoxha, Ćosić, Pavić, Špiranac (Rovinj)

FUNTANA: Kovačević, Buršić, Šegon, Gjurchinoski B., Vuković, Matošević (od 74. Maksuti), Popović, Sardelin (od 82. Banić), Vidović (od 46. Radenović), Lajtman, Jugovac (od 66. Žiković)
Trener: Nikola Stanić

ROVINJ: Cindrić, Pavić, Rojnić, Matošević, Kazalac (od 77. Špiranac), Rudela, Tanković, Pamić, Hoxha, Funčić, Ćosić
Trener: Mato Kukuruzović

Nakon četiri mjeseca na klupi Rovinja, trener Robert Macan od danas više nije trenera seniora. Naime, nakon subotnje pobjede nad favoriziranim Nehajom kojeg su sa klupe vodili trener Mato Kukuruzović i predsjednik David Modrušan, danas je obznanjen sporazumni raskid ugovora sa trenerom Macanom.

Ovim putem zahvaljujemo se Robertu Macanu na vođenju ekipe i želimo mu puno uspjeha!

Uoči utakmice sa Funtanom u subotu, ekipu će vodit trener Mato Kukuruzović.

Mlađe kategorije našeg Kluba odigrali su ovog vikenda utakmice redovnih kola.

Oni najmlađi natjecatelji U9 Kanarinci upisali su visoku 15:0 pobjedu nad vršnjacima iz Rovinjskog Sela, nogometašima Mladosti i to sa osam pogodka  Paola Kmeta, četiri je dodao Sebastijan Szucs i tri Natan Medar.

U11 Kanarinci su poraženi od Mladostaša rezultatom 2:1 a gol za žuto-plave postigao je Luka Đurić.

Mlađi pioniri i pioniri ovog su vikenda imali dupli program. U subotu su gostovali kod nogometaša Grobničana da bi dan kasnije ugostili Halubjan.

Mlađi pioniri su uvjerljivo pobjedili Grobničan sa 4:0 dvama pogocima Jukića te Pranjića i Žgombe dok su pioniri poraženi sa 2:0.

Dan kasnije na Valbruni su mlađi pioniri ponovno uvjerljivo slavili, ovog puta sa 6:0 pogocima Šerifovića (2), Peteha, Pranjića, Šćire i Žgombe dok su pioniri Rovinja slavili nad Halubjanom sa 4:0 a golove su postigli Tošić, Glavaš i dva Gargulio.

Bogat  natjecateljski vikend zaključili su kadeti i juniori koji su u nedjelju gostovali u Pazinu. Kadeti su poraženi sa 3:' dok su juniori uvjerljivo slavili nad vršnjacima Pazinke sa 4:1 i to golovima Matoševića, Vidana i dva Paulinića.

Vrlo važnu pobjedu i tri boda upisali su ove subote na Valbruni nogometaši Rovinja koji su u sklopu 21. kola Četvrtne  nogometne lige NS Rijeka pobjedili favorizirane goste iz Senja.

Borbeni pristup i razigranost se usplatila već u šestoj minuti utakmice kada je Toni Pavić pogodio za vodstvo Rovinja. Nogometaši Nehaja izjednačuju u 22. minuti da bi 15 minute kasnije nakon pritiska domaćina i udarca Matoševića prema gostujućim vratima, Prpić skrenuo loptu u svoj gol za odlazak na odmor sa 2:1.

U  nastavku Rovinjci i dalje prijete a konačnih 3:1 postavlja Kazalac u 73. minuti utakmice.

U idućem kolu rovinjsko nogometaši gostuju u Funtani kod istoimenog protivnika.

ČETVRTA NL NS RIJEKA – 21. KOLO – SUDAC: Branko Vučinić (Rijeka)

ROVINJ – NEHAJ 3:1 (2:1)
Strijelci: 1:0 Pavić 6′, 1:1 Vukelić 22′, 2:1 Prpić J. (ag) 37′, 3:1 Kazalac 73′

Žuti kartoni: Paulinić, Sošić (Rovinj) Rončević, Rubčić, Pejanović, Hajdini (Nehaj)

ROVINJ: Cindrić, Paulinić, Pavić, Rojnić, Matošević, Karlović M., Kazalac (od 83. Sošić), Rudela (od 74. Marinović), Tanković, Pamić, Ćosić
Trener: Robert Macan

NEHAJ: Baričević, Pejanović D., Rončević (od 65. Glavičić), Savić, Hodak (od 46. Filipović), Prpić J. (od 61. Biondić), Lopac (od 46. Pejić), Hajdini, Prizmić (od 46. Ajdini), Rubčić, Vukelić I.
Trener: Nehajev Svast

Nakon što je prošlog vikenda zbog natopljenog terena u Hreljinu, odgođena utakmica sa ekipom Naprijed, seniori Rovinja ovog vikenda na Valbruni ugošćuju još jednu ekipu sa samog vrha.

Naime, na ''prvom'' ove subote gostuje trećeplasirana ekipa Nehaja koja nakon 19 odigranih utakmica ima 12 pobjeda, dva remija i pet poraza.

Biti će ovo prava prilika za igrače trenera Macana da iskoriste domaći teren i rovinjskoj publici koja ih prati iz utakmice u utakmicu pokažu pravu borbu i pristup.

Utakmica je na rasporedu u subotu u 16:30h.

Uvjerljive pobjede ostvarilis u ovog vikenda kadeti i juniori Rovinja koji su na Valbruni ugostili nogometaše Istre iz Pule.

U prvoj utakmici kadeti su slavili rezultatom 7:1 a hat trick je postigao Patrik Peršić dok je dva dodao Lopandić a po još jedan pogodak upisali su Perja i Gargiulo.

U utakmici juniora u kojo su gosti nastupali sa samo osam igrača, naši su Kanarinci slavili sa 11:1 i to trima pogocima Kazalca i Paulinića dok je Alen Mrvelj dodao još dva. Među strijelce su se upisali i Marić te Ivanović.

Dodajmo kako će mlađi pioniri i pioniri zaostalu utakmicu odigrati u utorak u 18 odnosno u 19:30 sati dok su zaostale utakmice kadeta i juniora na rasporedu u srijedu od 13 i 15 sati.

Poraz seniora na Valbruni

Napisao/la Datum: 26.03.2018.

Lošu utakmicu na domaćem terenu odigrali su ove subote seniori Rovinja koji su na Valbruni, u sklopu 18. kola Četvrte nogometne lige NS Rijeka, ugostili nogometaše Orijenta od kojih su poraženi sa 2:0.

Iako su žuto-plavi dobro krenuli u susret, prekretnica se dogodila u 26. minuti utakmice kada Rudela ne zabija 100-otnu prigodu i zatim gosti ubacuju u brzinu više što je rezultiralo pogotkom već osam minuta kasnije.

Goste je u vodstvo doveo iskusni Stjepan Mikulić u 34. minuti da bi točku na “i” ove utakmice stavio Luka Barišić početkom drugog dijela. Nakon toga “Kanarinci” kreću na sve ili ništa, ali ne uspijevaju značajnije ugroziti gol Hermana.

U idućem kolu naše Kanarince očekuje još jedno teško gostovanje, ovog puta u Hreljinu kod ekipe Naprijed.

Brojne utakmice ovog su vikenda odigrale i mlađe kategorije našeg Kluba.

Mlađi pioniti i pioniri gostovali su u Puli kod nogometaša Istre 1961. Pioniri su odigrali bez pobjednika 1:1 a gol za žuto-plave postigao je Florijan Sulja.

Mlađi pioniri i dalje nastavljaju sa fantastičnim igrama te nakon 15 utakmica i dalje drže prvo mjestu. U subotnjoj su utakmici igrači trenera Krizmanića stigli do uvjerljive 5:0 pobjede nad nogometašima Istre 1961. Dva pogotka postigli su Lean Pranjić i Marin Žgomba dok je još jedan dodao Niko Šerifović.

Utakmice redovnog kola odigrali su i oni najmlađi U9 natjecatelji koji su također stigli do pobjede. Na Valbruni su ugostili i pobjedili vršnjake iz Vrsara rezultatom 6:0 hat trickom Sebastijana Szucsa dok su još golove postigli i Paolo Kmet, Dren Qenaj i Noa Radetić.