Proslavljena 100. obljetnica NK Rovinja

Napisao/la :Igor Franković // Subota, 07 Prosinac 2019 11:20

Više od 600-injak ljudi okupilo se u petak navečer na proslavu stote obljetnice nogometnog kluba Rovinj za koju priliku je izrađena i izložba koja je bila postavljena u dvorani Academia Banqueta.

Bila je ovo prilika da se na jednom mjestu nađu brojne generacije kluba, od one najuspješnije iz 70-ih pa sve do današnjih aktivnih nogometaša.

Uz brojne sportaše i goste, među uzvanicima su bili i viši savjetnik predsjednika HNS-a, Zorislav Srebrić, gradonačelnik Rovinja Marko Paliaga, pomoćnik glavnog tajnika HOO-a Siniša Krajač kao i mnogi drugi.

''Ovu proslavu obilježili smo onako kako Klub to zaslužuje, a bili su svi od bivših igrača i predsjednika, HNS-a pa do brojnih građana. Još jednom smo dokazali koja je to bitna karika u našem mikro društvu.'' rekao je predsjednik nogometnog kluba David Modrušan koji je pohvalio igrače i trenere jer su oni u fokusu i oni su ti koji zaslužuju pažnju.

Viši savjetnik predsjednika HNS-a Zorislav Srebrić rekao je kako je ova proslava velika stvar i za koju su zaslužne brojne generacije Kluba.

''Nikada ne smijemo zaboraviti naše prethodnike i generacije koje su stvarale temelje da bi hrvatski nogomet imao poziciju u Europi i svijetu kao što to ima danas. S druge strane, moramo stvoriti uvjete da bi i buduće generacije mogle pratiti ovako visoke rezultate a sasvim sigurno da je NK Rovinj kroz svoje aktivnosti i radu s djecom zapisao debela slova u hrvatskom nogometu.''

Povodom 100. obljetnice, nogometnom klubu Rovinj čestitao je i gradonačelnik Marko Paliaga.

''U svojoj dugoj povijesti, NK Rovinj je doživio puno uspona i padova, zabilježio je pobjede i poraze, ali nije u niti jednom trenutku izgubio sportski i natjecateljski duh. Zahvaljujući entuzijazmu, ustrajnosti i posvećenosti svojih članova, danas, je NK Rovinj jedan od sportskih klubova našeg grada sa najdužom tradicijom. Priznanje je to svim dosadašnjim upravama, svim trenerima, igračima, ali i svima onima, koji su tijekom proteklih, često teških desetljeća, svojim radom doprinijeli ovom vrijednom jubileju.''

Predsjednik NK Rovinja David Modrušan uručio je i prigodna priznanja Valbruna sportu,Nogometnom klubu Mladost iz Rovinjskog Sela, Sportskoj zajednici grada Rovinja i Istarske županije, Udruzi nogometnih sudaca IŽ, Gradu Rovinju, HNS-u, HNS NS Rijeci, Nogometnom savezu Istarske županije i Hrvatskom olimpijskom odboru.

Prisutni su imali prilike prisjetiti se bogate povijesti NK Rovinja kroz 6-minutni video ali i kroz zanimljivu priču koju su ispričali povjesničar Marino Budicin i novinar Aldo Pokrajac koji su godinama pratili ovaj klub.

Prigodnim nastupom, obljetnicu su svojim nastupom uveličali klapa Valdibora te Sergio Preden Gato sa bendom, koji je ujedno i autor himne NK Rovinja 'La maglia gialla' koju su izveli na samom kraju svečanog programa.

Generalni Sponzori

grad_rovinj.png
ikb.png
maistra.png