U prvoj pripremnoj utakmici U15 Kanarinci remizirali sa nogometašima Istre 1961

Napisao/la :Igor Franković // Ponedjeljak, 05 Kolovoz 2019 10:19

Prvu pripremnu utakmicu odigrali su ove subote nogometaši Rovinja, U-15 kategorije, pod vodstvom trenera Ecija Krizmanića.

Za suparnika su imali momčad prvoligaša iz Pule, ekipu Istre 1961. U obostrano prilično dobroj igri, igrači Rovinja imali su svoje prigode posebno u prvome dijelu kada ih je samo manjak koncentracije spriječio da i povedu, jednom preko Davida Šćire dok je jednom Diego Damuggia bio „kratak“ na centaršut Šćire sa lijeve strane. Dječaci iz Pule imali su malo više loptu u nogama, no u prvom se dijelu mreže nisu tresle.

U nastavku je najprije Travaglia primirio prsima jedan centaršut sa desne strane u 50-oj minuti, okrenuo se prema vratima domaćeg vratara Andreja Kajfeša i neobranjivo pogodio za vodstvo gostiju.

U završnici utakmice, nakon brojnih promjena, najprije domaći vratar Kajfeš brani jedanaesterac upravo Travaglii, a u nastavku akcije Pavletić daje fantastičnu dugu loptu za Šćiru. Ovaj okreće svog suparnika unutar 16 metara koji ga ruši, a Šćira sam izvodi najstrožu kaznu i postavlja konačni rezultat ove interesantne utakmice, NK Rovinj – NK Istra 1961 1:1

Rovinj: Kajfeš, Damuggia, Domić, Peteh, Tafra, Pavletić, Lazarić, Zgrablić, Jurić, Pranjić, Šćira (još su igrali: Rocco, Gržević, Lilić, Pernat, Manzin, Petrinjak, Pivac)